Menü Kapat

EĞİTİM VE REHBERLİK

[vc_row][vc_column width=”1/2″][vc_column_text]

REHBERLİK

Doğru Cevap öğrencilerinin gelşimini önemsiyor ve bu yüzden başarı takiplerine ve ihtiyaçlarına özenle eğiliyor.

Kurum Rehber Öğretmenliği:
Rehberlik Birimi; öğretmen, öğrenci ve veli arasında sağlam bir köprüdür. Öğrencilerini tanımak amacıyla çalışmalarını sürdürürken, tercih edecekleri üniversitelerin, seçecekleri mesleklerin tanıtımını yapar, geziler ve seminerler düzenler.

Motivasyon Çalışmaları:
Öğrencilerin ve velilerin en çok yakındığı konuların başında gelen motivasyon eksikliği ve konsantrasyon sorunuyla ilgili olarak uzman kadromuz ile çeşitli çalışmalar yapıyor, içsel güdülenme bilinci yerleştirmek için çabalıyoruz.

Bireysel/ Grup Görüşmeleri:
Öğrencilerimizin başarılarının takibi için her bireyin birbirinden farklı olduğu bilinci ile görüşmeler düzenleyerek onları tanımaya çalışıyoruz.

Seminerler:
Sınav sistemi, çalışma programları, stres kontrolü gibi konularda düzenlediğimiz seminerler ile sınav kaygısını minimuma indirmeyi hedefledik.

Sosyal Etkinlikler:
Sınava hazırlığın ne kadar zorlu bir süreç olduğunun farkındayız. Bu sebeple stres seviyenizi aşağı çekmek için çeşitli etkinlikler düzenliyor, sınav kaygısından bir nebze olsun uzaklaşmanızı istiyoruz.

Etkin Tercih Danışmanlığı:
Sınava hazırlık sürecinin en başından en sonuna kadar sizler ile birlikte olacak ve sizi yalnız bırakmayacağız. Aldığınız sonuç doğrultusunda akılcı çözümler üretecek ve hayalinize giden yolda yan yana yürüyeceğiz.

Öğrenci Koçluğu ve Yeteneğe Uygun Meslek Seçimi:
Her bireyin farklı özellikleri vardır ve kavrayış biçimleri farklıdır. Değişen sistem içerisinde bocalamayın! Öğrenci koçluğu sistemi ile size en uygun meslek hangisi birlikte belirleyeceğiz ve siz hayalinizdeki geleceğe emin adımlarla ilerleyeceksiniz.

Üniversite Tanıtım Günleri:
Hangi üniversite, hangi şehir, üniversitelerin sunduğu hizmetler neler? Sınava hazırlanırken, hedefinizin size uygun olup olmadığını belirlemek zor değil. Üniversite tanıtım günleri ile kafanızdaki sorulara cevap bulacaksınız!

[/vc_column_text][vc_column_text]

 

[/vc_column_text][trx_image url=”2591″][vc_column_text]

 

[/vc_column_text][vc_column_text]

EĞİTİM SİSTEMİ
Branş Dersleri:
Öğrencilerimizin seçmiş oldukları bölümler dahilinde; branş dersleri, deneyimli kadromuz tarafından kaydolduğu programa uygun olarak, sistemli, müfredata uygun ve anlaşılır şekilde verilir.

Ek ve Tekrar Dersleri:
Çeşitli derslerde ve çeşitli konularda eğitim kadromuzun öngörüleri doğrultusunda ek ve tekrar dersleri yapılır. Bu sayede hiç bir konu anlaşılmadan geçilmez ve tam öğrenme sağlanır.

Randevulu Ders Sistemi:
Eksik olduğunuzu düşündüğünüz konu ile ilgili olarak rehberlik servisine başvurarak uygun gün ve saat aralıklarında almak istediğiniz ders ile ilgili randevu alabilir, eksiklerinizi hızla kapatabilirsiniz.

Soru Çözüm Günleri
Eğitim/Öğretim yılı boyunca takvimimiz içinde bulunan soru çözüm günlerine katılarak, daha fazla soru tipi görebilir ve bu sayede soru çözme hızınızı arttırabilirsiniz.

Okul Derslerine Destek:
Bir yandan okula devam edip bir yandan dershane sistemine ayak uydurmaya çalışan sizler için, elimizden gelenin en iyisini yapamaya hazırız. Okul dersleriniz için eksik olduğunuzu düşündüğünüz konularda sizin yanınızdayız.

[/vc_column_text][vc_column_text]

 

[/vc_column_text][trx_image url=”2614″][vc_column_text]

MENTORLÜK-KOÇ ÖĞRETMENLİK SİSTEMİ

Felsefesi; Her öğrencinin özel olduğu gerçeğinden hareketle öğrencinin hak ettiği desteğin etkili bir şekilde verilmesi.

Amaç ve Hedefimiz; Öğrencinin eğitim-öğretim sürecinde ihtiyaç duyduğu desteğin tüm yönleriyle ve doğru bir şekilde sağlanarak, öğrencinin istediği  Üniversite ve Lise hedefine ulaştırılmasıdır.

Niçin Mentorlük?                                                      

  • Karşılıklı güvene dayalı ilişki
  • Etkili takip
  • Yüksek düzeyde işbirliği
  • Doğru yönlendirme
  • Hedef odaklı planlama
  • Performansla ilgili geri bildirim
  • İstenen sonuca ulaşma
  • Yüksek düzeyde başarı

[/vc_column_text][/vc_column][vc_column width=”1/2″][vc_single_image image=”2667″ img_size=”large”][vc_column_text]

 

[/vc_column_text][vc_column_text]
SINAVLAR

Seviye Belirleme Sınavı:
Bu sınav ile benzer düzeydeki öğrencilerin bir arada olması ve grup çalışmalarından üst düzey verim alınmasını amaçladık.

Tarama Sınavları: 
Tarama sınavının olduğu güne kadar işlenen konulardan hazırlanmış olan sınavlar ile elde edilen sonuçlar incelenerek; anlaşılmayan, beklenen netice alınamayan derslere karar verilir, o dersler ile ilgili kişisel gelişim kursları, soru çözümleri, ek sınavlar düzenlenerek tam öğrenme sağlanana kadar çalışırız.

Genel Sınavlar:
Tüm konuları kapsayan genel denemeler ile yıl içinde başarınızı ölçüp, gerçeğe en yakın sonuçlar ile seviyenizi belirleyip çalışmalarınıza birikte yön veriyoruz.

Gerçek Sınav Provaları:
Gerçek sınavla örtüşen, kendinizi sınavda hissedeceğiniz, düzenli olarak tekrarladığımız bir aktivite olan ‘Gerçek Sınav Provaları’ ile sınav zamanı geldiğinde kendinizi daha rahat hissedeceksiniz çünkü birebir sınav ortamında, üniversite anfilerinde veya anlaşmalı okullarda en az 2 kez ‘Gerçek Sınav Provalarına’ girmiş olacaksınız.

Ek Denemeler:
Takvimimize sizler için ek deneme sınavları yerleştiriyoruz, hızını arttırın; stresten uzaklaşın, ve eksiklerinizi tamamlayın diye![/vc_column_text][vc_column_text]

 

[/vc_column_text][trx_image url=”2580″][vc_column_text]

 

[/vc_column_text][vc_column_text]

SOSYAL KÜLTÜREL FALİYETLER

EĞLENMENİN ÖNEMİNİ UNUTMADIK! 
Yaptığımız işte profesyoneliz ve bizi buraya getiren zorlu yolları unutmadık! Benzer yollardan yürüyen sizler de bizim yaşadığımız sıkıntıları yaşamayın diye yepyeni bir ortam hazırladık ve işimizi ciddiye aldık.

Sonuca her geçen gün biraz daha yaklaşırken, sistemli bir çalışma ile büyük enerji harcayan, kişisel hayatlarından büyük fedakarlıklarda bulunan siz öğrencilerimizin disiplinli çalışmalarına karşılık, biraz olsun nefes alabilmeniz ve kafanızı dağıtmanız için sosyal aktiviteler (Sinema, kamplar, piknikler, spor müsabakaları vb.) düzenleyerek  hep beraber eğleneceğiz.

[/vc_column_text][vc_column_text]

 

[/vc_column_text][vc_column_text]

 

[/vc_column_text][trx_image url=”2606″][/vc_column][/vc_row][vc_row css=”.vc_custom_1462360005732{margin-top: 50px !important;}”][vc_column width=”1/2″][/vc_column][/vc_row]